• Lleshaj: Gjysma e gjykatësve dhe prokurorëve nuk e kalojnë “Vetting-un”
  • Incineratori i Fierit, mes tejkalimit të afateve dhe “gllabërimit” të parave publike
  • Kur do hidhen themelet e pallateve në 10 bashkitë e goditura nga tërmeti i 26 nëntorit?
  • Spiropali: Brenda shtatorit nis ndërtimi i pallateve të reja në Kavajë e Golem
  • A u ‘frikësuan’ shqiptarët nga gjoba për maskat?
  • Taksat mbi karburantin, çfarë presin fermerët pas premtimit të radhës
  • Denaj: Vendimi për rritjen e pagave për mjekët dhe infermierët miratohet brenda muajit shtator
  • ‘Mishmash’ me numrin e testeve dhe të prekurve nga COVID-19
  • A u realizua nisma “anti-KÇK” në drejtësi?