BallinaFake newsPandemia solli infodemi

Pandemia solli infodemi

Mos u Rrej, Fakto edhe ti!
Virusi Covid-19 është përhapur në të gjithë botën dhe jeta nuk ka qenë kurrë kaq e pasigurt.
Ky virus, solli jo vetëm pandeminë por edhe infodeminë.
Ndaj Faktoje sot prezanton fushatën “Mos u rrej, Fakto dhe ti”!
Ti mund të jesh burim i infodemisë, ndaj ndalu pak, merr disa sekonda dhe zgjidh zinxhirin e dezinformimit. Faktoje, ju fton që edhe ju të jeni pjesë e kësaj fushate. Kopjojeni këtë tekst dhe ndajeni videon në faqet tuaja.
Fakto edhe ti!

Të fundit

Më të lexuarat

spot_img