• Rasti i Zvicrës, kryeministri Rama pranon se mund të ketë rënë pre e dizinformimit dhe kërkon ndjesë
  • Zvicra nuk i dënon me burg qytetarët që e mbajnë kondicionerin mbi 19 gradë
  • Organizatat europiane fact-checking miratojnë Kodin e standardeve profesionale për të luftuar dizinformimin
  • Urdhëri për arrestimin e Metës, lajm i rremë
  • Dosja e lobimit rus, dy vjet sorollatje e kacafytje në sistemin e drejtësisë dhe në fund Basha u harrua
  • “Agjentët” në uzinën e Gramshit, autoritetet minimizojnë dyshimet për ndërhyrjen ruse
  • Disa portale riciklojnë lajmet për destabilizim të Ballkanit dhe i ‘shesin’ si aktuale
  • Covid-19, vaksinim çdo tre muaj? OBSH: 4-6 muaj për dozën përforcuese
  • Debati për vulën e PD “gjen zgjidhje” në portale, por gjykata nuk ka folur ende