• Sezon i ri turistik me protokoll të vjetër anticovid, ndryshe nga RMV
  • Premtimi i kryeministrit për 1 qershorin dhe Eko Parku ‘real’ në Porto Romano
  • Qytetarët, prej ditësh pa maska në rrugë dhe autobusë, edhe pse vendimi hyn në fuqi nga 1 qershori
  • Blendi Klosi: Në Shqipëri erdhën mbi 2 milionë e gjysmë turistë në 10 mujorin e parë të 2020-s
  • Vaksina anticovid po vijnë çdo javë, por vonesa e Coronavac ngriti disa pikëpyetje
  • Firmoset marrëveshja e dytë ‘sekrete’ për vaksinat nga Turqia, por ende nuk dihet kur vijnë
  • Shqipëria e dyta në Ballkanin Perëndimor për vaksinimin e popullatës, të fundit RMV e Kosova
  • Veliaj: Paga mesatare u rrit nga 58 mijë lekë në 72 mijë lekë në muaj
  • Kryeministri Rama pranon publikisht mosrespektimin e protokollit anticovid