• Has/ Adem Lala mbyll mandatin me disa premtime të mbajtura
  • Infrastruktura në Has 4 vite pas premtimeve të kryebashkiakut Adem Lala
  • Politika “lë turistët tek dera”, numër serioz anulimesh
  • Misioni ndërkombëtar në Shqipëri: Liria e shtypit në përkeqësim
  • Saga e përgjimeve/ Kur flet politika, hesht drejtësia
  • Vlorë/ Mjedisi dhe turizmi, 4 vite pas premtimeve të Dritan Lelit
  • Rama akuzon Prokurorinë, ajo e “rrëzon” me shifra zyrtare
  • Fact-checking kundër keqinformimit
  • Librat falas, pse nisma e qeverisë mund të jetë jo produktive