BallinaPertejZgjedhjetIncident i dhunshëm në Vashtmi, në Maliq

Incident i dhunshëm në Vashtmi, në Maliq

DANIELA ZISI

Në qendrën  e votimit  të fshatit Vashtëmi, (qarku Korçë) një tjetër incident ka çuar në pezullimin e  procesit të votimit. Një vezhgues i PD raportohet të jetë konfrontuar fizikisht me një çift bashkëshortësh, teksa këta të fundit prisnin për të votuar.

*Qendra evonimi në të cilën ka ndodhur përplasja

Përplasja fizike ka degdaduar në përdorimin e mjeteve të forta ndaj çiftit të bashkëshortëve të cilët kanë mbetur të lënduar dhe po marrin ndihmën mjekësore në spitalin e Korçës.

*Personat e plagosur në Vashtëmi të Maliqit

 

Sipas të dhënave nga burime për “Faktoje” të plagosurit janë duke marrë ndihmën e  parë .

*Urgjenca ku janë dërguar çifti i bashkëshortëve

Në vendin e ngjarjes ka shkuar policia e cila ka marrë në pyetje disa persona dhe po vijon hetimet për të sqaruar rrethanat.

Të fundit

Më të lexuarat

spot_img