• Keqpërdorim në rrjet i fotos së këngëtarit argjentinas dhe djalit të tij
  • Të pabaza akuzat për inskenimin e ndalimit nga policia të ambjentalistes Greta Thunberg
  • Pilotja “shqiptare” në Dubai rezulton të jetë britanike
  • Eni Çobani viktimë e lajmeve të rreme që njoftojnë ndarjen nga jeta
  • Harta e “Polonisë së madhe”, manipulim i propagandës ruse
  • Video e manipuluar e Biden gjatë fjalimit përkujtimor për sulmin ndaj Kongresit
  • Tragjedia e familjes në Indi riciklohet nga portalet shqiptare
  • Studentja e rreme shqiptare përdoret për të shitur produktin e dobësimit
  • Vaksinimi i kafshëve nga Fondacioni Gates nuk modifikon gjenetikën e zinxhirit ushqimor