BallinaAktualitetCovid-19Tregjet ende të mbipopulluara në “orët e lirisë”

Tregjet ende të mbipopulluara në “orët e lirisë”

Kanë kaluar gjashtë ditë që prej prezantimit të masave të reja mbrojtëse në tregun e Kombinatit nga kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj.

Gjatë fjalës së tij  në datën 05/04/2020 Veliaj shtoi: “Shpresoj shumë që bashkë me angazhimin e shtuar të policisë së shtetit dhe policisë bashkiake, nesër do të kemi një rikthim në normalitet edhe në Kombinat, dhe do të shohim nëse do të marrim masa në tregje të tjera.

“Faktoje” bëri një vëzhgim në disa prej tregjeve të tjera të Tiranës për të parë nëse marrja e këtyre masave ka filluar apo jo.

Pazari i Ri

Rruga e Elbasanit

Tregje të tjera të shpërndara

Pamjet tregojnë se masat jo vetëm që nuk janë marrë por qytetarët vazhdojnë të bëjnë blerjet pa respektuar as masat minimale sikurse janë ruajtja e distancës apo prekja e produkteve me dorë.

Të fundit

Më të lexuarat

spot_img