BallinaAktiviteteDita Ndërkombëtare e Verifikimit të Fakteve

Dita Ndërkombëtare e Verifikimit të Fakteve

Ne sot festojmë😇!
Është 2 prilli, është Dita Ndërkombëtare e Verifikimit të Fakteve.
Faktoje, është pjesë e këtij rrjeti të shtrirë në më shumë se 70 vende të botës, (IFCN) që sot festojnë pasi falë fakteve dhe informacionit të besueshëm është arritur të ndryshohen shumë vendimeve e të përmirësohen shumë jetë.
Gjatë kësaj periudhe të vështirë pandemie, mos harroni se verifikimi i fakteve shpëton jetë.
Na ndiqni në faqen tonë www.faktoje.al

Të fundit

Më të lexuarat

spot_img