Po Lexoni:
Basha manipulon fotot për të ilustruar protestën e 13 majit
Full Article 40 second read

Basha manipulon fotot për të ilustruar protestën e 13 majit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ilustroi me foto marshimin e mbajtur në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ pasditen e 13 majit. Deri këtu çdo gjë duket normale, por syri i kujdesshëm i ‘Faktoje’ vuri re se diçka nuk shkonte në njërën prej fotove.

Në pjesën fundore të turmës, dallohet montimi me photoshop, mbivendosja e çadrave duke shtuar në mënyrë artificiale pjesëmarrësit. Postimin në rrjetin social Facebook, Basha e bëri thuajse 2 orë pas marshim-protestës, nga e cila ishte frymëzuar, por sa keq që nuk i ka rezistuar dot manipulimit!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shkruani fjalën dhe shtypni enter.