• 6 vite pas premtimit, rikonstruksion ‘modest’ për pallatin e sportit në Korçë
  • Procesi i Rindërtimi/ Qytetarët ankohen në “Fakto dhe ti”
  • 2 vite pas tërmetit, banorët e Marikajt dhe Marqinetit ende “në qiell të hapur”
  • Vaksinimi për gripin sezonal vijon paralelisht me atë anticovid dhe sipas ekspertes injektimi i njëkohshëm nuk paraqet rrezik
  • Faktoje ‘prezanton’ gazetarinë fact-checking tek studentët e Universitetit të Elbasanit
  • Ultimatumi i Veliajt për autobusët e linjës TEG-Kopësht Zoologjik nuk e ndryshoi situatën
  • Investimi në ujësjellësin e Shijakut përfundoi, por uji vjen vetëm 3 orë në ditë
  • Fushata zgjedhore, partitë “fshehën” shpenzimet e mitingjeve dhe kandidatëve
  • Pas publikimit në Faktoje, nis rehabilitimi i pjesshëm i aksit Krujë-Fushë Krujë